Genital Estetik Ankara

  Genital estetik Ankara, genital bölgede meydana gelen estetik ve işlevsel problemlerin giderilmesi, bireyin cinsel yaşamının çok daha keyifli bir hale gelebilmesi gibi amaçlar ile yapılan estetik uygulamalarıdır. Genital bölge bireyin hem doğurganlığı hem de cinsel yaşamı için son derece önemli olan dokular ve organlar barındırır. Bu dokular ve organlar gerek ilerleyen yaş gerekse de doğum gibi faktörler sebebiyle zaman içerisinde yıpranabilirler. Bu yıpranma sebebiyle de bireyin genital bölgesinde estetik problemler görülebilir, cinsel yaşamını ve cinsellikten aldığı keyfi olumsuz etkileyen durumlar ortaya çıkabilir. Genital estetik Ankara uygulamaları, bahsi geçen problemlerin ortadan kaldırılması, genital bölgede yer alan doku ve organların hem işlev hem de estetik görünüm bakımından iyileştirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Genital estetik Ankara uygulamaları ameliyatlı genital estetik uygulamaları ve ameliyatsız genital estetik uygulamaları olmak üzere iki gruba ayrılır. Yazımızın devamında ‘’Ameliyatsız genital estetik nasıl yapılır?’’, ‘’Ameliyatsız genital estetik ne kadar sürer?’’, ‘’Genital estetik uygulamaları neden yapılır?’’ ve ‘’Genital bölge estetiği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara genital estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Hasan Sarp Özcan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, iç ve dış genital bölgedeki estetik sorunların giderilmesi, bireyin cinsel yaşamının iyileştirilmesi ve genital bölgenin çekici bir görünüme kavuşabilmesi amacıyla yapılan uygulamalar bütünüdür. Genital estetik kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar ve uygulamalar ikiye ayrılırlar. Bunlardan ilki genital estetik ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar arasında vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı, labioplasti yani iç dudak estetiği ve hüdoplasti yani klitoris şapkası estetiği yer almaktadır. Genital estetik kapsamında yapılan diğer uygulamalar ise ameliyatsız genital estetik uygulamaları olarak bilinirler.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

  Ameliyatsız genital estetik, cerrahi operasyonlara ve anestezi işlemlerine gerek kalmadan yapılan genital bölge estetiği uygulamalarıdır. Ameliyatsız estetik uygulamaları genital bölgenin genç ve çekici bir görünüm elde etmesi için yapılırlar. Bununla birlikte bireyin cinsel ilişkilerden aldığı hazzın arttırılması için yapılan ameliyatsız estetik uygulamaları da vardır. Bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılan uygulamalar arasında en çok tercih edilenleri O noktası büyütme yani O-shot (Orgazm Aşısı) ve G noktası büyütme yani G-shot uygulamalarıdır.

  Genital Estetik Ankara Neden Yapılır?

  Genital estetik şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Dış genital bölgenin, yani vulvanın çekici ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Vulvada yer alan iç dudakları yeniden düzenlemek ve vulvanın toplu bir görünüm elde etmesini sağlamak.
  • Vajinal kanaldaki genişlemeyi sonlandırmak, vajinal kanalı daraltmak.
  • Genital bölge çevresinde yer alan dokuların iyileşme ve yenilenme süreçlerini hızlandırmak, genç bir genital bölge görünümü meydana getirmek.
  • Genital bölge içerisinde yer alan G noktası gibi bölgeleri belirginleştirmek ve böylece cinsel ilişki sırasında bireyin daha çok haz duymasını sağlamak.
  • Bireyin çok daha hızlı bir şekilde orgazma yani cinsel doyuma ulaşmasını, partnerinin de aynı şekilde cinsellikten daha fazla haz almasını sağlamak.
  • Vajinal kuruluk ve cinsel isteksizlik gibi problemleri ortadan kaldırmak.

  Genital estetik kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Genital Estetik Ankara Kimlere Yapılabilir?

  Genital estetik, 18 yaşını doldurmuş olan ve hali hazırda gebe olmayan kadınlara yapılabilir. Reşit olmayan bireylere ise genital estetik tavsiye edilmez.

  Vajinal Estetik Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik kapsamında yapılan labioplasti ve vajinoplasti gibi operasyonlar genelde 40 ila 45 dakika gibi bir sürede tamamlanırlar. Orgazm aşısı gibi ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise genellikle 15 dakika kadar sürer.

  Genital Estetik Ankara Nasıl Yapılır?

  Genital estetik ameliyatları genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı sırasında vajinal kanalı daraltmaya, bölgedeki doku fazlalığını gidermeye yönelik cerrahi işlemler gerçekleştirilir. Labioplasti yani iç dudak estetiği sırasında ise vulvada yer alan iç vajinal dudakları küçültmek ve toplu bir vulva görünümü meydana getirmek için çeşitli cerrahi işlemler yapılır. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise genelde ağrısız enjeksiyon işlemleriyle, herhangi bir cerrahi kesiye veya dikişe başvurmadan yapılırlar. Bahsi geçen uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Vajinoplasti, Labioplasti, G Noktası Büyütme ve O Noktası Büyütme gibi yazıları inceleyebilirsiniz.

  Vajinal Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Genital estetik yaptıran bireyler ameliyatlarının detaylarına göre ya aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilirler. Genital estetik sonrasında yaklaşık 3 ila 4 hafta kadar cinsel ilişki tavsiye edilmez. Ameliyatsız genital estetik sonrası ise birkaç gün içerisinde cinsel ilişkide bulunmaya devam edilebilir.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2024

  Ankara genital bölge estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Hasan Sarp Özcan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button