Vajinoplasti Ankara

  Vajinoplasti Ankara, vajinal kanaldaki genişlemeyi ortadan kaldırarak vajinayı daraltmak amacıyla gerçekleştirilen, özel bir genital estetik ameliyatıdır. Vajina; birtakım kasların, bağların ve benzer yumuşak dokuların birlikteliği ile meydana gelir. Dolayısıyla zamanla, cinsel ilişkiler ile, doğum ve kürtaj gibi işlemler sebebi ile vajina genişleyebilir. Vajinada sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu gibi durumlar gerek estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye sebep olmaları gerekse de cinsel ilişkiden alınan hazzı düşürmeleri sebebi ile rahatsız edici olabilirler. Vajinoplasti veya halk arasında bilinen adıyla vajina daraltma ameliyatı sayesinde bu durumlardan kurtulmak mümkündür.

  Vajinoplasti operasyonu, hastaya özel olarak planlanan oldukça modern ve isabetli bir işlemdir. Bu işlem sayesinde yıpranan vajinal dokular onarılır, vajina sıkılaştırılır, toplanır ve daraltılır. Vajinoplasti operasyonu, hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına göre özel olarak planlanır. Bu operasyon öncesinde gerçekleşen doktor muayenesinde hem vajinanızın estetik özelliklerini öğrenebilir hem de taleplerinizi doktora sıralayabilirsiniz. Yazımızın devamında ”Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?”, ”Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?” ve ”Vajinoplasti ne kadar sürer?” gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara vajinoplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Hasan Sarp Özcan ile iletişime geçebilirsiniz.  

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajina, dişi üreme sisteminin oldukça önemli bir organıdır. Bu organda zaman içerisinde yıpranmalar ve deformasyonlar oluşabilir. Bu deformasyonlar; doğum, ilerleyen yaş, fiziksel travma, kürtaj ve benzeri sebeplerden meydana gelebilir. Vajina genişlemesi ve doku sarkmaları cinsel birliktelikten alınan hazzı her iki partner için de azaltabilir. Bununla birlikte estetik olarak beğenilmeyen bir görüntüye de sebep olabilirler.

  Vajinoplasti ameliyatı; bahsi geçen deformasyonların, yıpranmaların, sarkmaların ve genişlemenin birtakım cerrahi operasyonlar ile giderilmesidir. Vajinoplasti öncesi gerçekleşen doktor muayenesinde, vajina estetik açıdan değerlendirilir. Talepleriniz ve şikâyetleriniz dinlenir. Tüm bu faktörler ve doktorunuzun profesyonel görüşleri doğrultusunda bir tedavi planı oluşturulur. Ardından ise size özel olarak planlanan cerrahi işlemler özenle uygulamaya konulur.

  Vajinoplasti Neden Yapılır?

  Vajinoplasti operasyonu, vajinada meydana gelen kalıtımsal ve gelişimsel şekil bozukluklarının giderilmesi; vajinanın daraltılması ve estetik bir görüntüye kavuşması için gerçekleştirilir. Vajinoplasti, bir veya birden fazla doğum yapan kadınlarda, vajinasında genişlik veya esneme olan kadınlarda ve zorlu doğum gibi fiziksel travmalar sonucu vajinasında yırtıklar meydana gelmiş kadınlarda kullanılabilmektedir. Bu operasyon, bahsettiğimiz kadınların vajinalarının daraltılmasına ve vajinal bölgenin yeniden kurgulanarak estetik açıdan zenginleştirilmesine olanak sağlar.

  Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti operasyonu sırasında gerçekleşen işlemler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu operasyon hastaya özel olarak planlandığı için, planlanma amacına göre farklı adımlar içerebilir. Genel olarak bahsetmek gerekirse vajinoplasti ameliyatı, lokal veya genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Bu operasyon sırasında, vajinada bulunan fazlalık dokular alınır. Vajina cerrahi operasyonlar ile daraltılır. Vajina toparlanır, çevre dokular özel ipliklerle sıkılaştırılır. Böylelikle kişi, estetik olarak güzel görünen, dar bir vajinaya kavuşmuş olur. Bu operasyonun, hastaların hem özgüvenlerine hem de cinsel hayatlarına oldukça olumlu etkileri vardır. Ameliyat sırasında gerçekleşen işlemlerin kapsamına göre operasyonun süresi değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre çoğu zaman 30 ila 60 dakika aralığındadır.

  Ankara Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Vajina daraltma ameliyatı, tıp dilinde vajinoplasti olarak bilinen operasyondur. Bu operasyon kişiye özel olarak planlanır ve uygulanır. Vajina daraltma ameliyatı sırasında çeşitli cerrahi kesiler ve dikişler ile vajina daraltılır. Çevre dokular toplanır ve vajinanın estetik bir görüntüye sahip olması sağlanır. Vajina daraltma ameliyatı sayesinde, vajinanın 6 ila 8 santimetre içine kadar daraltma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu operasyon anestezi altında gerçekleştiği için hastalar ağrı hissetmezler.

  Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında doktorunuz sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. Vajina daraltma ameliyatı sonrası hastalar aynı gün taburcu olabilmektedir. Operasyon sırasında atılan dikişler 2 hafta içerisinde büyük oranda, kendi kendilerine eriyeceklerdir. Bu süre bazında hastanın, doktor kontrollerine gitmesi önerilmektedir. 

  Vajina daraltma ameliyatı sonrası doktor tavsiyelerine uymak, iyileşme sürecinizi hızlandıracak, enfeksiyon gibi ikincil rahatsızlıklardan korunmanıza yardımcı olacaktır. Bu tavsiyeler arasında şunlar yer alabilir:

  • Ameliyattan sonra en az 1 ay boyunca; havuza ve denize girilmemeli, hamam gibi kamusal alanlarda bulunulmamalıdır.
  • Vajina daraltma ameliyatından sonra 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişki önerilmez. Bu süre hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir.
  • Hasta kişisel hijyen kurallarına dikkat etmeli, ağır işlerden bir süre uzak durmalıdır.

  Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2024

  Vajina daraltma ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi, ameliyat sırasında gerçekleşen işlemlerin hastaya özel olarak planlanmasıdır. Vajinoplasti fiyatları Ankara hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Hasan Sarp Özcan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button