Labioplasti Ankara

  Labioplasti Ankara, vulvada yer alan iç vajinal dudakların küçültülmesi ve dış genital bölgenin çekici bir görünüme kavuşması amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Dış vajinal dudaklar vulvanın sınırlarını belirler, iç vajinal dudaklar ise üretral açıklığın ve vajina girişinin çevresinde bulunurlar. İç vajinal dudakların görünümünü etkileyen etmenler genel olarak iki gruba ayrılırlar. Bunlardan ilki genetik etmenlerdir. Bazı bireyler genetik etmenler sebebiyle sarkık, görece daha uzun ve vulva bölgesinde karmaşık bir görünüme yol açan iç vajinal dudaklara sahip olabilirler.

  İç vajinal dudakların görünümünü etkileyen diğer etmenler ise gelişimsel etmenlerdir. Bazı bireyler ilerleyen yaş, ağda alışkanlıkları, doğum ve benzer etmenler sebebiyle iç vajinal dudaklarının sarkmaya uğradığını fark edebilir. Labioplasti operasyonu hem genetik hem de gelişimsel nedenlerden ortaya çıkan iç dudak sarkması sorununu ortadan kaldırmak için tercih edilebilir. Yazımızın devamında ‘’İç dudak sarkması estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’İç dudak sarkması ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajinal iç dudak estetiği riskli mi?’’ ve ‘’Vajina iç dudağı estetiği kaç yaşında yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara labioplasti ameliyatı ve benzer genital estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Hasan Sarp Özcan ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti, halk arasında iç dudak estetiği olarak da bilinen, özel cerrahi teknikler ve dikiş uygulamaları ile gerçekleştirilen, genital estetik operasyonudur. Labioplasti sırasında, dış genital bölgede yer alan karmaşık görünüm sonlandırılır. Bu kazanım, dış genital bölgede yer alan, sarkık ve uzun bir yapıya sahip olan iç dudakların küçültülmesi ile yapılır. Bu operasyon sırasında, klitoris olarak bilinen yapıyı çevreleyen deri dokusu da küçültülebilir. Böylece son derece toplu, çekici ve genç bir genital bölge görünümü elde edilir. 

  Labioplasti Neden Yapılır?

  Labioplasti şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • İç vajinal dudaklardaki sarkmayı gidermek.
  • İç vajinal dudakları küçültmek.
  • İç vajinal dudakların, birbirleriyle ve genital bölgenin geri kalanıyla uyumlu bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Genital bölgenin daha toplu bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Genital bölgenin çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.

  Labioplasti bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

  Labioplasti 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. İç vajinal dudaklarda meydana gelen sarkmalar, çoğu zaman bir sağlık sorunu nedeniyle ortaya gelmezler ve ciddi şikayetlere neden olmazlar. Ancak bazı kadınlar, bu sarkma sebebiyle meydana gelen görünümden rahatsız olabilir ve hatta bu görünüm sebebiyle özgüven sorunları deneyimliyor olabilir. Bu gibi durumlarda labioplasti uygulamasına başvurabilir ve istedikleri vulva görünümüne sahip olabilirler.

  İç Dudak Estetiği Kalıcı Mı?

  İç dudak estetiği, etkileri kalıcı olan bir operasyondur. Bu operasyon, ameliyatsız genital estetik uygulamalarının aksine özel cerrahi yöntemlerle yapılır. Böylece iç dudak estetiği ile elde edilen kazanımlar, bireyin ömrü boyunca kalıcı olur.

  İç Dudak Estetiği Ağrılı Mı?

  İç dudak estetiği ağrılı bir operasyon değildir. Bunun en önemli sebebi, cerrahi işlemler öncesinde hastaya anestezi uygulanmasıdır. Ameliyat sırasında başvurulacak olan anestezi işleminin detayları ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah ve anestezi uzmanı tarafından kararlaştırılır. Anestezi konusunda hastanın talepleri de göz önünde bulundurulur. En nihayetinde hasta ameliyat sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi deneyimlememiş olur.

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti operasyonu genellikle 45 dakika içerisinde son bulur. Eğer bu ameliyata hüdoplasti yani klitoral hood estetiği de eşlik ediyorsa bu süre 75 dakikaya çıkabilir. Doktorunuz tahmini iç dudak estetiği süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatında ilk olarak hastaya anestezi uygulanır. Bu işlem genellikle lokal anestezi altında yapılır ancak bazı durumlarda genel anesteziyle de yapılması mümkündür. Labioplasti ameliyatı sırasında yapılan tüm işlemler vajinanın dışında gerçekleşir. Vulva üzerinde yer alan ve sarkık bir görünüme sahip olan iç dudaklar düzenlenir. Özel kesiler yardımı ile bölgenin toplu ve çekici bir görünüme sahip olması sağlanır.

  Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Labioplasti ameliyatı yaptıran kadınlar genellikle aynı gün taburcu edilirler, taburcu işlemlerinin ameliyattan bir gün sonra gerçekleşmesi de mümkündür. Taburu olan hastalar yaklaşık 1 hafta içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Ancak tam iyileşme bir ayı bulabilir. Bu süreçte hastanın cinsel ilişkide bulunması ve bölgede tahrişe neden olabilecek aktiviteler yapması önerilmez.

  Ankara Labioplasti Fiyatları 2024

  Ankara labioplasti fiyatları ve iç dudak estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Hasan Sarp Özcan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button